Menu

Vandoorne: W pewnej chwili zwątpiłem w siebie

Stoffel Vandoorne / McLaren

Stoffel Vandoorne przyznał, że przez pierwszych kilka miesięcy w Formule 1 odczuwał zwątpienie w sens swoich startów. Belg musiał przetrwać wyjątkowo trudny debiutancki sezon w zespole McLaren, który przez ostatnie trzy sezony zmagał się z absolutnym brakiem konkurencyjności silnika Hondy.

Vandoorne na pierwszy znaczący sukces musiał poczekać aż do Grand Prix Węgier, kiedy to zdobył pierwsze punkty w tym roku. W kwalifikacjach aż siedemnastokrotnie musiał uznać wyższość dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso.

Kierowca McLarena zapytany o sezon 2017 powiedział: Nigdy nie możesz zwątpić w siebie. Musisz mieć pewność, że to co robisz jest w porządku, nawet gdy popełniam kolejne błędy zdobywam nowe doświadczenia.

W pierwszych miesiącach ze względu na naszą dyspozycję poczułem zwątpienie, ale zaraz potem przyszła mi myśl, że przez jeden sezon nie mogłem zmarnować swojego talentu i umiejętności. Paradoksalnie ta sytuacja wzmocniła mnie na resztę mojej kariery i dała mi ciekawy bagaż doświadczeń. Nauczyłem się też radzić z problemami i rozwiązywać je - dodał Belg.

Image © McLaren F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE