Menu

Toto Wolff: Wehrlein z niewielkimi szansami w Williamsie. Głównym kandydatem pozostaje Robert Kubica

Toto Wolff / Mercedes AMG Petronas

Szanse Pascala Wehrleina do roli kierowcy zespołu Williams okazują się być coraz mniejsze. Nie są to już jedynie przypuszczenia, ponieważ taką informację przekazał sam Toto Wolff. Ponadto szef zespołu Mercedes wyjaśnił, że aktualnie głównym kandydatem do objęcia fotela w ekipie z Grove jest nie kto inny jak Robert Kubica.

Przypomnijmy, Mercedes mocno wspierał Pascala Wehrleina, również upraszczając mu ścieżkę do zespołu Williams, jednak obecnie szanse niemieckiego kierowcy okazują się "niewielkie".

Myślę, że jasno powiedziano, że priorytetem Williamsa jest Robert - mówił Toto Wolff w rozmowie z Motorsport.com.

Z mojego punktu widzenia Robert zasłużył na szansę w Williamsie i jest to już poza zasięgiem Pascala.

Istnieje niewielka szansa, gdyby Robertowi poszło niezbyt dobrze, jednak nikt z nas nie życzy mu tego. Wszyscy mu kibicujemy.

Biję się z myślami, ponieważ dla Roberta i Williamsa będzie wspaniale, jeśli pokaże dobre wyniki, lecz z drugiej strony jest to ostatnia szansa Pascala, który jest naszym juniorem. Zobaczymy jak wszystko się rozwinie.

Wolff podkreślił, że nie zamierza na siłę narzucać innej ekipie pewnych rozwiązań.

Nie sądzę, że powinniśmy zmuszać Pascala do jednego z naszych klientów, ponieważ to bardzo ważne, by kierować się sportem, a zespół zawsze stara się zdobyć najlepszego dostępnego kierowcę. Szanuję to, że Williams oraz Force India podejmują własne decyzje w sprawie swoich kierowców. Nie chciałbym się wtrącać.

W takim przypadku jaka rola przypadnie Pascalowi Wehrleinowi?

Skoncentrowaliśmy się na planie A. Jeśli się nie powiedzie, wówczas rozważymy inne opcje - tłumaczył Wolff.

_Nie jestem przekonany aby DTM było logicznym miejscem, ponieważ już tam zwyciężył. To kwestia oceny czy chcesz zrezygnować z kariery w samochodach jednomiejscowych, czy nie.

Pascal ma wiele do zaoferowania i ludzie to wiedzą. Obojętnie czy posadzisz go w samochodzie IndyCar, Super Formule lub czymkolwiek innym, będzie bardzo mocny.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE