Menu

Lewis Hamilton przed Valtterim Bottasem w trzecim treningu GP Abu Zabi

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton zakończył trzeci trening z najlepszym czasem, notując 1:37.627. Drugi Valtteri Bottas stracił do niego 0.273s. Kierowcom ekipy Mercedes jako jedynym udało się przekroczyć barierę 1:38 w tej sesji.

Zespół Mercedes rozpoczął ostatni już trening o GP Abu Zabi od najlepszych rezultatów. Na ultramiękkiej mieszance opon Lewis Hamilton zanotował wynik 1:38.159 i przez dłuższy czas utrzymywał się na prowadzeniu. Drugi Valtteri Bottas tracił do niego 0.471s, a na dwóch kolejnych pozycjach plasowały się samochody zespołu Ferrari.

O ile na pierwszych czterech pierwszych pozycjach nie dochodziło do żadnych zmian, tak na kolejnych lokatach kolejność nazwisk ulegała nieustannym zmianom, zwłaszcza, że niemal pełna stawka kierowców znajdowała się na torze.

Dobry piąty czas zdołał zanotować Fernando Alonso, lecz po chwili musiał oddać wyższość duetowi zespołu Red Bull Racing, a następnie Nico Hulkenbergowi i Sergio Perezowi.

Na 20 minut przed końcem sesji kierowcy Ferrari poprawili swoje pomiarowe czasy okrążeń na torze Yas Marina. Sebastianowi Vettelowi udało się wskoczyć przed Valtteriego Bottasa, jednak znacznie szybszy okazał się Kimi Raikkonen, który o dwie tysięczne sekundy wyprzedził Lewisa Hamiltona.

W wykonaniu tegorocznego mistrza świata nie był to jednak szczyt możliwości. Najlepsze międzyczasy we wszystkich trzech sektorach sprowadziły się do najszybszego przejazdu oraz rezultatu 1:37.627. Bottas, awansujący na drugie miejsce, tracił do partnera z zespołu 0.273s.

Hamilton pozostał na pierwszej pozycji aż do pojawienia się flagi w biało-czarną szachownicę. Finiszował przed Bottasem i duetem Ferrari - Raikkonenem przed Vettelem.

Czołową piątkę uzupełnił Daniel Ricciardo, który utrzymał za sobą Maxa Verstappena.

Fernando Alonso pozostał na siódmej pozycji, a ósmy był jego partner z ekipy McLaren, Stoffel Vandoorne.

Czołową dziesiątkę zamykali Carlos Sainz i Sergio Perez.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE