Menu

Robert Kubica z czwartym czasem podczas testów na Hungaroringu, najszybszy Vettel

Sebastian Vettel

Żaden z kierowców nie poprawił czasu Sebastiana Vettela z porannej sesji. Pierwsza trójka w tabeli z wynikami również nie uległa zmianie. Robert Kubica natomiast pokonał dystans dwóch wyścigów o GP Węgier i pod koniec sesji zdecydował się na kilka szybkich przejazdów.

Po południu nastąpiły dwie zmiany kierowców. Nikita Mazepin przejął obowiązki w Force India od Lucasa Auera, a Daniil Kvyat przejął stery samochodu STR12 od swojego partnera zespołowego - Carlosa Sainza.

Kierowcy skupili się na dłuższych przejazdach. Robert Kubica oczywiście nie był tutaj wyjątkiem. Polak regularnie wykonywał symulacje tempa wyścigowego na oponach miękkich. Notowane przez niego czasy okrążeń były bardzo równe i powtarzalne, co naturalnie było bardzo dobrym znakiem. Krakowianin uzyskiwał rezultaty z przedziału 1 minuty i 21 sekund.

Z pewnym opóźnieniem na tor wyjechali reprezentanci Ferrari i Mercedesa. W porównaniu do Roberta Kubicy jednak ich dorobek wyglądał wyjątkowo skromnie. Na dwie godziny przed końcem jazd testowych ekipa z Maranello na koncie miała 60 okrążeń, z których 40 pokonał Sebastian Vettel podczas porannej sesji, a pozostałych 20 Kimi Raikkonen. George Russell z kolei maszyną W08 okrążył tor Hungaroring 57 krotnie.

Robert Kubica na ostatnich półtorej godziny środowej sesji testowej na torze Hungaroring wyjechał na oponach supermiękkich. Polak po niedługiej chwili poprawił swój czas okrążenia i awansował na piątą pozycję. Zanotował czas 1:18,952, ze stratą 1,828 sekundy do najlepszego rezultatu sesji należącego do Sebastiana Vettela. Po kilku minutach powrócił na tor wyposażony w opony ultramiękkie, lecz nie poprawił swojego wyniku na pierwszym pomiarowym okrążeniu.

Luca Ghiotto reprezentujący zespół Williamsa podczas środowych testów na Węgrzech był obok Roberta Kubicy, Santino Ferruciego i Nobuharu Matsushity jednym z czterech kierowców, którzy do godziny siedemnastej mieli na koncie ponad 100 okrążeń. Do tego grona zdołał jeszcze tylko dołączyć Pierre Gasly.

W ostatniej godzinie testów Robert Kubica został zaopatrzony w ultramiękkie opony. Krakowianin pokonał kolejne okrążenie i awansował na czwartą pozycję w zestawieniu z czasami. Także inni kierowcy postanowili w finałowych minutach sesji testowej wykonać kilka szybszych rund po torze Hungaroring. Kimi Raikkonen wyposażony w ogumienie supermiękkie i Lando Norris w ultramiękkie poprawili swoje rezultaty, zbliżając się tym samym do poziomu ustawionego przez Sebastiana Vettela w trakcie porannej sesji.

Na pół godziny przed końcem dnia testowego, na torze wywieszono czerwoną flagę. W pierwszym sektorze swój samochód zatrzymał Daniil Kvyat. Rosjanin chwilę wcześniej uzyskał swój najlepszy czas, który pozwolił mu awansować w zestawieniu z czasami na szóstą pozycję. Po niecałych dziesięciu minutach wznowiono sesję.

Po niedługiej chwili ponownie nad torem powiewały czerwone flagi i w związku z tym, że wymagane były trochę bardziej czasochłonne prace nad obiektem, sesja testowa została zakończona kilka minut wcześniej.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE