Menu

Leclerc z najlepszym czasem pierwszego dnia testów na Węgrzech

Charles Leclerc

Stoffel Vandoorne, który był najszybszy przez większość sesji pomimo problemów technicznych był w stanie powrócić na tor i pokonać ponad sześćdziesiąt okrążeń, ale to Charles Leclerc rzutem na taśmę poprawił jego wynik. Pierwszą trójkę uzupełnił Valtteri Bottas. Kierowcy Mercedesa łącznie przejechali ponad dwieście pięćdziesiąt okrążeń.

Na popołudniową sesję wtorkowych testów na torze Hungaroring w samochodzie Force India zasiadł Lucas Auer, który tym samym przejął obowiązki po Nikicie Mazepin. Była to dla Niemca znanego z serii DTM pierwsza w karierze styczność z autem Formuły 1.

Kierowcy podczas sesji popołudniowej wykonywali dłuższe przejazdy i w związku z tym poranne rezultaty nie były poprawiane. Valtteri Bottas wiódł prym, jeśli chodzi o ilość pokonanych okrążeń. Fin na dwie i pół godziny przed końcem dnia testowego miał już ich na koncie 100. Wkrótce, gdy w zbiorniku samochodu Mercedesa było mniej paliwa, to uzyskał on lepszy czas niż w trakcie porannej sesji, ale pozostał na trzeciej pozycji.

Stoffel Vandoorne, który w tabeli z wynikami uplasował się na pierwszym miejscu z powodu usterki samochodu nie był w stanie wyjechać na tor. Tylko Max Verstappen, który z kolei miał problemy techniczne podczas porannej sesji pokonał mniej okrążeń od niego.

Lucas Auer na dwie godziny przed końcem dnia testowego na torze Hungaroring wykonał kilka szybkich okrążeń za sprawą, których ostatecznie awansował na ósmą pozycję. Tym samym zakończył on przejazd liczący kilkanaście okrążeń. Natomiast Lance Stroll jako drugi z kierowców przekroczył barierę pokonanych 100 okrążeń.

Zespół McLarena uporał się z usterką w aucie Stoffela Vandoorne i wyjechał on z alei serwisowej na ostatnich półtorej godziny jazd testowych. Belg przejechał cztery okrążenia i ponownie wrócił do swojego garażu.

George Russell w końcowej fazie dnia testowego poprawił swój czas i dołączył do piątki kierowców, która zanotowała wynik poniżej bariery 1 minuty i 20 sekund. Junior ekipy Mercedesa po kilku chwilach również przekroczył granicę 100 okrążeń.

Stoffel Vandoorne na ostatnich 45 minut sesji postanowił wykonać kilka szybszych okrążeń na oponach ultramiękkich. Jedno z nich Belg pokonał w czasie 1:17,844, czyli dokładnie o 0,05 sekundy szybciej niż podczas sobotnich kwalifikacji. Na tą samą strategię zdecydował się Charles Leclerc. Protegowany Ferrari zanotował rezultat 1:17,746.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE