Menu

Hamilton zwycięzcą zdominowanego przez siebie GP Wielkiej Brytanii

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton wygrał po raz czwarty z rzędu przed własną publicznością. Jako drugi linię mety minął Valtteri Bottas. W końcówce wyścigu w obu samochodach Ferrari przebiły się przednie lewe opony.

Jolyon Palmer nie był w stanie nawet wystartować do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii. W Renault tego kierowcy doszło do awarii hydrauliki. W związku z tym, że nie był w stanie zjechać do swojego boksu, zarządzono drugie okrążenie formujące.

Lewis Hamilton nie dal rywalom żadnych złudzeń i zdecydowanie najlepiej wystartował do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii. Kimi Raikkonen utrzymał drugą pozycję, a Max Verstappen po dzielnej walce z Sebastianem Vettelem awansował na trzecie miejsce.

W zakręcie Becketts na pierwszym okrążeniu zderzyli się kierowcy zespołu Toro Rosso i w ten sposób na tor wyjechać musiał samochód bezpieczeństwa. Carlos Sainz w wyniku uszkodzeń wycofał się z dalszego udziału w GP Wielkiej Brytanii.

Po restarcie wyścigu do czołówki przebijał się Valtteri Bottas. Fin wyprzedził Estebana Ocona i Nico Hulkenberga, a następnie podążał za walczącymi o trzecią pozycją Sebastianem Vettelem i Maxem Verstappenem.

Daniil Kvyat został ukarany przejazdem przez aleję serwisową za nieprawidłowy powrót na tor. Rosjanin na okrążeniu dziesiątym wykonał tą sankcję i powrócił do rywalizacji na ostatniej pozycji.

Kilka okrążeń później doszło do emocjonującego pojedynku o trzecią pozycję. Sebastian Vettel próbował wyprzedzić Maxa Verstappena do zakrętu Stowe. Holender jednak nie dawał za wygraną i Niemiec zyskał trzecią pozycję dopiero po zjeździe okrążenie wcześniej niż kierowca zespołu Red Bull Racing do alei serwisowej po opony miękkie.

Na okrążeniu dwudziestym czwartym opony na miękkie zmienił Kimi Raikkonen, a na kolejnym na ten zabieg zdecydował się Lewis Hamilton. Brytyjczyk opuścił aleję serwisową tuż przed swoim partnerem z zespołu Valtterim Bottasem.

Fin został wezwany na pit stop podczas trzydziestego drugiego okrążenia. Mechanicy w jego przypadku spisali się na medal, ponieważ wymienili cztery opony w 2,1 sekundy. Dostał on do dyspozycji ogumienie supermiękkie.

Na kolejnym okrążeniu Daniel Ricciardo także zjechał do alei serwisowej i otrzymał nowy komplet opon miękkich. Australijczyk następnie wyprzedzał kolejnych kierowców, aby znaleźć się na lepiej punktowanej pozycji.

Fernando Alonso w tym samym momencie zameldował się w boksach, kończąc przedwcześnie udział w Grand Prix Wielkiej Brytanii. W McLarenie Hiszpana doszło do kolejnej awarii jednostki napędowej.

Valtteri Bottas przez kilka okrążeń doganiał Sebastiana Vettela i na czterdziestym czwartym z nich znalazł się na trzeciej pozycji w klasyfikacji wyścigu.

Dwa okrążenia przed metą lewa przednia opona uległa przebiciu w samochodzie Kimiego Raikkonena. Fin zjechał do alei serwisowej i wymienił opony. Chwilę później także w przypadku Sebastiana Vettela dokładnie z tej samej opony uszło powietrze. W wyniku tego Niemiec ukończył GP Wielkiej Brytanii na siódmym miejscu, a jego kolega z zespołu na trzecim.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE