Menu

Sainz dołączy do Renault już podczas GP Węgier?

Carlos Sainz

Według najnowszych doniesień Hiszpan miałby już od następnej rundy sezonu 2017 Formuły 1 zająć miejsce Jolyona Palmera w zespole Renault.

Carlos Sainz otrzymał ofertę startów w ekipie z Enstone w poprzednim roku. Jednak transfer ten został zablokowany przez Red Bulla, który w swoim juniorskim zespole chciał go utrzymać. Teraz sytuacja się zmieniła i zgodnie z informacjami niemieckiego magazynu Auto Bild szefowie Red Bulla zgodzili się na zwolnienie go z kontraktu.

Cyril Abiteboul z Renault negocjuje z Helmutem Marko reprezentującym Red Bulla rekompensatę za odstąpienie od umowy z Carlosem Sainzem. Kwota ta może wynieść około 8 milionów dolarów. Renault powinno zbierać pieniądze, Sainz zastąpi Palmera od Węgier, a Pierre Gasly zajmie miejsce w Toro Rosso - czytamy w raporcie Auto Bild.

Umowa skonstruowana przez Red Bulla zakłada opcję na kolejny sezon, ale w każdym momencie kierowca może zostać zwolniony z pełnienia swoich obowiązków. Właściciel Red Bulla uważa, że nie powinno zmuszać się zawodnika do pozostania w zespole.

Jeśli kierowca nie chce zostać i nawet jeśli ma ważny kontrakt, to nie ma potrzeby zmuszać go do pozostania - powiedział Dietrich Mateschitz.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE