Menu

Hamilton nie spodziewał się tak dużej przewagi w kwalifikacjach

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton podczas konferencji po sesji kwalifikacyjnej powiedział, że jest zadowolony z pracy, jaką wykonał i niezwykle cieszy go możliwość rywalizacji przed własną publicznością.

Brytyjczyk znokautował swoich rywali podczas sesji kwalifikacyjnej. Był on o pół sekundy szybszy od drugiego Kimiego Raikkonena.

Jest to zawsze dla mnie niesamowite doświadczenie, szczególnie z taką publicznością. Zawsze staram się zostawić najlepsze na sam koniec. Wiedząc jakie mam tutaj wsparcie po prostu musiałem przejechać takie okrążenie - relacjonował trzykrotny mistrz świata.

Ostatnie okrążenie było fantastyczne. Oczywiście nie spodziewałem się, że będę miał taką przewagę, ale zawsze jest taki cel. To naprawdę świetne i jestem z tego niezwykle dumny.

Warunki nie rozpieszczały kierowców podczas kwalifikacji do GP Wielkiej Brytanii. Tor z sesji na sesję przesychał, a pod koniec Q1 możliwe było korzystanie z ogumienia przeznaczonego do jazdy po suchej nawierzchni.

Raczej lubię suchy asfalt, ale te typowe angielskie warunki są czymś, w czym się wychowałem w swojej wyścigowej karierze. Czuję się bardzo komfortowo w tym i zespół wykonał fantastyczną robotę. Gdy tor się wysuszył, sekcje pokonywane z wysokimi prędkościami były czymś niewiarygodnym - przyznał Lewis Hamilton.

Brytyjczyk w niedzielę będzie musiał samotnie walczyć z kierowcami Ferrari o zwycięstwo. Jego kolega z zespołu, Valtteri Bottas wystartuje do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii dopiero z dziewiątego pola startowego.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE