Menu

Valtteri Bottas również z najlepszym czasem w drugim treningu przed GP Wielkiej Brytanii

Valtteri Bottas

Valtteri Bottas ponownie był najszybszy w drugiej sesji treningowej na torze Silverstone. Z minimalną stratą na drugiej pozycji uplasował się drugi z kierowców Mercedesa, czyli Lewis Hamilton. Pierwszą trójkę uzupełnił Kimi Raikkonen.

Jako pierwszy na tor podczas drugiej sesji treningowej wyjechał Nico Hulkenberg. Po kilku chwilach dołączyli do niego pozostali kierowcy. Pierwszy czas okrążenia zanotowany przez Niemca wyniósł 1:32,211.

O brakach w przyczepności na torze Silverstone przekonał się Carlos Sainz. Młody Hiszpan stracił kontrolę nad tylną osią na wierzchołku zakrętu Becketts i zameldował się na poboczu. W dalszej części treningu podobne kłopoty miał między innymi Jolyon Palmer.

Po szesnastu minutach drugiej sesji treningowej Lewis Hamilton jako pierwszy zszedł poniżej bariery 1 minuty i 28 sekund. Drugi wówczas Kimi Raikkonen legitymował się stratą 0,381 do Brytyjczyka, a trzeci Daniel Ricciardo był wolniejszy od trzykrotnego mistrza świata o sekundę.

Kierowcy Saubera zwlekali z wyjazdem na tor, ale ostatecznie opuścili garaże po niecałych trzydziestu minutach drugiej sesji treningowej.

Po pierwszych trzydziestu minutach treningu kierowcy powrócili na tor korzystając w większości przypadków z ogumienia supermiękkiego. Jak się okazało to Valtteri Bottas zanotował najlepszy czas, ale tylko odrobinę poprawił wynik Lewisa Hamiltona uzyskany na oponach miękkich. Kierowcy Ferrari stracili do reprezentantów Mercedesa 0,4 sekundy, a Max Verstappen 0,6 sekundy.

Lewis Hamilton na wyjściu z zakrętu Chappel zbyt mocno najechał na krawężnik. W wyniku tego uszkodził on podłogę w swoim Mercedesie i zjechał do alei serwisowej. Po kilkunastu minutach powrócił na tor.

W połowie sesji większość kierowców zameldowała się w alei serwisowej. Dzięki temu Lewis Hamilton miał praktycznie pusty tor na pokonanie szybkiego okrążenia pomiarowego na oponach supermiękkich. Jednak kierowca Mercedesa nie miał tego w planach. Brytyjczyk rozpoczął symulację tempa wyścigowego.

Reprezentanci Mercedesa na ogumieniu supermiękkim notowali czasy z przedziału 1 minuty i 32 sekund. Sebastian Vettel prezentował tempo na poziomie 1:33,2, a natomiast kierowcy ekipy Red Bull Racing byli wolniejsi o kolejnych kilka dziesiątych sekundy.

Trzynasty zakręt sprawiał pewne problemy także pod koniec drugiej sesji treningowej. Kimi Raikkonen nie zdołał wytracić prędkości na asfalcie i z tego powodu zameldował się w żwirowej pułapce. Szczęśliwie samochód się w niej nie zakopał i Fin mógł kontynuować jazdę.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE