Menu

Flavio Briatore: Chcecie Fernando? No to czas na rewolucję

Fernando Alonso

Włoch uważa, że zespół McLarena potrzebuje rewolucji, aby mieć szansę na zatrzymanie Fernando Alonso.

McLaren po trzecim roku współpracy z Hondą znajduje się obecnie na ostatniej pozycji w klasyfikacji konstruktorów F1 z dorobkiem zaledwie dwóch punktów.

Kontrakt Alonso z McLarenem wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Flavio Briatore, który jest wciąż w dużej mierze związany z Hiszpanem i jego karierą oznajmił, że przejście do innej stajni ma sens, jeśli dostarczy ona konkurencyjny bolid kierowcy z Oviedo.

Nie chcesz iść do zespołu, w którym nie masz szans na wygraną - powiedział Briatore dla GP Gazette.

Kierowca taki jak Fernando musi być w zespole, w którym przynajmniej masz możliwość walczyć o podium. Uważam, że kierownictwo McLarena bardzo się stara, aby poprawić tą sytuację. On czuje się bardzo dobrze tutaj. Jednak to nie jest teraz konkurencyjny zespół, co prawda świetnie współpracowaliśmy podczas Indy 500 i doceniamy to. Nie jest miło widzieć McLarena w tej sytuacji. Potrzebują natychmiastowej rewolucji. Muszą mieć przyszłość. Nie tylko dla Fernando, ale dla pracowników. To wspaniały, legendarny zespół. Teraz widzimy go od paru lat na dole tabeli. To przykre.

Flavio Briatore, do dnia dzisiejszego głośno wyraża swoje zdanie na temat tego, że Fernando Alonso jest najlepszym kierowcą w F1. Zdecydował się zilustrować całą tą sytuację na przykładzie piłkarskiej gwiazdy, którą jest Lionel Messi.

Fernando jest trochę podobny do Messiego. Różnica jest taka, że Alonso nadal jest najlepszy. Wyobraźmy sobie, że Lionel Messi musi wybrać inny zespół, który pozwoli mu na kolejne laury? Ma wiele alternatyw - stwierdził Włoch.

Niestety w F1 obecnie dwa zespoły są zdolne wyrywać wyścigi. W moim czasie było takich ekip przynajmniej trzy lub cztery. Fernando był w mojej ekipie i zdobyliśmy wspólnie mistrzostwo.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE