Menu

Jolyon Palmer - mistrz jedenastych miejsc

Jolyon Palmer / Renault Sport F1 Team

Takim tytułem żartobliwie tytułował siebie kierowca zespołu Renault Sport F1 po Grand Prix Austrii. Palmer po raz kolejny był bliski zdobycia punktów, jednak po raz trzeci w tym sezonie zameldował się na jedenastej pozycji.

Brytyjczyk wystartował do wyścigu z szesnastego pola i udało mu się uniknąć kolizji w pierwszym zakręcie po starcie, co pozwoliło przesunąć się Brytyjczykowi o kilka miejsc. Gdy Stoffel Vandoorne otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową za ignorowanie niebieskich flag, Palmer przesunął się na jedenaste miejsce, gdzie walczył z Lancem Strollem o ostatnią punktowaną lokatę.

To było wszystko na co było mnie stać. Pięćdziesiąt okrążeń za Lancem było naprawdę frustrujące, ponieważ tempo miałem dobre, jednak na wiele to się nie przełożyło, ale wniosek jest taki, że jestem mistrzem jedenastych miejsc, ponieważ to był mój trzeci ukończony z rzędu wyścig na tej pozycji - powiedział Jolyon Palmer. W Silverstone musi być co najmniej o jedną pozycję lepiej.

Ten weekend był o wiele lepszy od poprzednich, ponieważ cały czas bolid spisywał się dobrze. Nawet jeśli brakowało nam czegoś w kwalifikacjach to nadrobiliśmy to w wyścigu.

Temat przyszłości Jolyona Palmera to jeden z głównych, spornych tematów. Pojawiają się plotki, że mistrz serii GP2 z 2014 roku przez słabe wyniki może nie dokończyć tego sezonu, a zespół już szuka jego następcy. Jeżeli Brytyjczyk marzy o zachowaniu fotela na sezon 2018 musi zacząć zdobywać punkty.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE