Menu

Daniil Kvyat najprawdopodobniej pozostanie w Toro Rosso na sezon 2018

Daniil Kvyat

Szefostwo zespołu Red Bull Racing dało jasno do zrozumienia, że Daniil Kvyat pozostanie na kolejny sezon w juniorskiej stajni – Toro Rosso.

Rosjanin ma obecnie na swoim koncie zaledwie cztery punkty. Jego partner zespołowy Carlos Sainz dla porównania zdobył ich aż dwadzieścia dziewięć. Jednak słabą zdobycz punktową byłego reprezentanta Red Bulla usprawiedliwiają incydenty niezależne od niego.

Kierowca Toro Rosso podczas ostatniego wyścigu w Austrii spowodował kolizję w pierwszym zakręcie uderzając w bolid Fernando Alonso. Tym samym wyeliminował z rywalizacji Hiszpana i Maxa Verstappena, który również ucierpiał w wyniku owej sytuacji.

Carlos Sainz wielokrotnie powtarzał, że nie zamierza pozostawać w juniorskiej ekipie Red Bulla, jednak potwierdzono już, że Hiszpan będzie przez kolejny sezon bronił barw zespołu Toro Rosso.

Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, lecz nie wyobrażam sobie, aby nie przedłużyć umowy z Kvyatem. Obecnie ma za sobą rozsądny sezon, dlatego w niedalekiej przyszłości go zatrzymamy - powiedział Christian Horner.

W tej sytuacji zespół Toro Rosso po raz trzeci z rzędu zatrzyma swój obecny skład kierowców. Oznacza to, że rezerwowy kierowca Red Bulla, Pierre Gasly będzie musiał poczekać kolejny rok na miejsce w bolidzie F1.

Christan Horner odwołał się również do spekulacji łączących Maxa Verstappena z Ferrari: To totalna propaganda. Max ma umowę do 2019 roku. Dopiero później będzie mógł przejść do innej ekipy.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE