Menu

Bottas liczy na drugie zwycięstwo po udanych kwalifikacjach

Valtteri Bottas / Mercedes AMG Petronas

Valtteri Bottas zdobył drugie pole position w swojej karierze. Kierowca Mercedesa wyprzedził o 0.042 sekundy Sebastiana Vettela w Ferrari. Fin wcześniej zdobył pierwsze pole w Bahrajnie, ale ostateczne nie wygrał zawodów z powodu problemów z ciśnieniem opon.

Jego uzyskany czas jest najszybszym wynikiem w tym sezonie, ponieważ Spielberg jest jednym z najkrótszych obiektów w kalendarzu z zaledwie dziesięcioma zakrętami.

Auto było zdecydowanie stabilne i dobre w prowadzeniu podczas kwalifikacji - powiedział Bottas. Po prostu czułem się pewnie, a to ważne jeżeli nitka toru obfituje w szybkie zakręty.

Tak naprawdę w czasówce nie zmienialiśmy ustawień bolidu, a z okrążenia na okrążenie czasy były coraz lepsze. Tym bardziej, że zespół wykonał świetną robotę podczas tego weekendu, co było czuć dzisiaj.

Wraz z dwoma pole position, w swoim dorobku Bottas posiada także premierowe zwycięstwo odniesione pod koniec kwietnia w GP Rosji. Teraz za cel obiera powtórzenie tego wyczynu, lecz liczy się z tym jak ciężka może być walka z Sebastianem Vettelem.

Powinniśmy stoczyć jutro zacięty pojedynek. Celem jest oczywiście wygrana. Myślę, że Lewis cały czas ma szansę na zdobycie dobrych punktów dla zespołu. Nie mogę doczekać się jutra - dodał Fin.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE