Menu

Kierowcy Mercedesa: Nie ma powodu do blokowania Vettela

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton

Obaj reprezentanci ekipy z Brackley zaprzeczyli temu, że Valtteri Bottas mógłby podczas wyścigu o Grand Prix Austrii celowo blokować Sebastiana Vettela, aby dogonił go startujący z dalszych pozycji Lewis Hamilton.

Zespół Mercedesa w piątek wykrył awarię skrzyni biegów w samochodzie Lewisa Hamiltona. Ze względu na to, że nie wytrzymała ona sześciu weekendów Grand Prix Brytyjczyk otrzymał karę przesunięcia o pięć pozycji na polach startowych. W wyniku tego trzykrotny mistrz świata wyruszy do GP Austrii z ósmego pola startowego.

Valtteri Bottas mógłby wykorzystać fakt, że startuje z pole position do tego, aby przyblokować Sebastiana Vettela do czasu, gdy Lewis Hamilton będzie musiał przebijać się do przodu. Takie zachowanie jednak przynajmniej oficjalnie nie wchodzi w grę.

Dla Valtteriego nie ma sensu, aby zwolnić, więc on będzie naciskał jak tylko może, żeby wygrać wyścig - powiedział Lewis Hamilton.

Valtteri Bottas również uważa, że blokowanie Sebastiana Vettela nie jest zbyt mądrym pomysłem.

Z tego co widziałem w notatkach dotyczących strategii wyścigowej, nie mamy tego w planach. Musimy skupić się na dobrym starcie i potrzebujemy wygrać wyścig. Lewis może się przebić do przodu. Jeżeli zaczynasz gierki, to robi się ryzykownie, ponieważ kierowca z tyłu będzie miał do dyspozycji DRS i cień aerodynamiczny. Jeśli popełnisz jeden błąd to on cię wyprzedzi - wyjaśnił kierowca Mercedesa.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE