Menu

Alonso: McLaren teraz może liczyć się w walce o Q3 w normalnych warunkach

Fernando Alonso

Hiszpan potwierdził, że McLaren dokonał postępu i nareszcie jest w stanie rywalizować o awans do Q3 w normalnych warunkach.

Fernando Alonso zakwalifikował się do wyścigu o GP Austrii na dwunastej pozycji. Niewiele zabrakło Hiszpanowi do awansu do Q3. Jego ostateczna strata do wyniku Estebana Ocona, który zamknął pierwszą dziesiątkę wyniosła zaledwie 0,052 sekundy.

Jestem zadowolony z okrążeń i naszych dzisiejszych osiągów. Uważam, że samochód był dobry przez cały weekend. Dwunasta pozycja to było maksimum tego, co mogliśmy osiągnąć. Zespół ciężko pracuje nad poprawą sytuacji, przywozimy na każdy wyścig tyle ulepszeń, że tracę rachubę, nowe specyfikacje silników za każdym razem, kiedy mamy taką możliwość - wyjaśnił dwukrotny mistrz świata.

Wydawało się, że Fernando Alonso będzie miał problem z uzyskaniem dobrego wyniku w kwalifikacjach do GP Austrii, ponieważ w wyniku wykrycia usterki MGU-H zdecydowano wymienić silnik na starą specyfikację.

Teraz zbliżamy się do Q3 w normalnych warunkach, więc to pozytywna sprawa. Nadal jednak musimy poprawić niezawodność i mamy nadzieję na zobaczenie więcej takich dobrych znaków w kolejnych tygodniach - oznajmił.

Drugi z kierowców McLarena, czyli Stoffel Vandoore wystartuje do niedzielnej Grand Prix Austrii z trzynastego pola startowego.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE