Menu

Vettel z najlepszym czasem, problemy Hamiltona w trzecim treningu w Austrii

Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas w trakcie trzeciej sesji treningowej przed GP Austrii na torze Red Bull Ring. Drugi był Lewis Hamilton, który z powodu kłopotów z hamulcami musiał wcześniej zakończyć udział w treningu. Trzeci czas zanotował Valtteri Bottas.

Słoneczna i ciepła pogoda przywitała kierowców Formuły 1 w sobotę na torze Red Bull Ring. Temperatura powietrza wyniosła 23 stopnie Celsjusza, a asfalt rozgrzany był do 31 stopni Celsjusza.

Już początkowa faza trzeciej sesji treningowej nie była najszczęśliwsza dla Carlosa Sainza. Hiszpan z powodu awarii silnika zatrzymał samochód na wyjściu z pierwszego zakrętu. Wykonał on kilka prób uruchomienia samochodu, lecz nie przyniosły one efektu i ostatecznie porządkowi zabrali jego auto poza tor.

Pierwszy czas sesji został uzyskany po dziesięciu minutach przez Jolyona Pamera. Jak to zwykle bywa wynik ten nie był zbyt konkurencyjny. Po kilku minutach pozostała część kierowców miała na swoim koncie czas jednego okrążenia. Korzystając z braku czołówki na torze palmę pierwszeństwa dzierżyli reprezentanci zespołu Red Bull Racing.

W połowie sesji treningowej z garażów wyjechali reprezentanci Mercedesa i Ferrari. Najlepszy czas zanotował Sebastian Vettel. Niemiec wyraźnie był szybszy od kierowców ekipy z Brackley. Dla kontrastu Kimi Raikkonen nie mógł złożyć dobrego okrążenia. Całkiem niedużą stratę do wyniku Lewisa Hamiltona miał Max Verstappen.

Zaskakująco dobry czas w pierwszej połowie trzeciej sesji treningowej uzyskał Jolyon Palmer. Brytyjczyk nie tylko był szybszy od swojego kolegi z zespołu Nico Hulkenberga, ale także plasował się w pierwszej dziesiątce.

Lewis Hamilton wyjechał na tor na dwadzieścia minut przed końcem trzeciej sesji treningowej i zanotował rezultat o 0,023 sekundy szybszy od dotychczas najlepszego wyniku sesji Sebastiana Vettela.

Po pięciu minutach nadeszła kontra Sebastiana Vettela. Niemiec poprawił wynik Lewisa Hamiltona o 0,269 sekundy i w sposób znaczący zbliżył się do bariery 1 minuty i 5 sekund.

Ogromne problemy na hamowaniu do trzeciego zakrętu miał Lewis Hamilton. W aucie Brytyjczyka zawiodły hamulce i w związku z tym kierowca Mercedesa powolnym tempem zmierzał ku alei serwisowej. Po zaparkowaniu swojego Mercedesa w garażu, opuścił stefę boksów, dając tym samym znak, że to koniec dla niego trzeciej sesji treningowej.

W pozostałych kilku minutach treningu nie doszło do zbyt dużych zmian w tabeli z czasami. Kierowcy Ferrari nie poprawili swoich rezultatów. Po zakończeniu sesji wszyscy kierowcy mieli możliwość wykonania próbnych startów.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE