Menu

Lewis Hamilton otrzyma karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie do GP Austrii

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton otrzyma karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie do rywalizacji o Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring, potwierdził w piątek wieczorem zespół Mercedes AMG Petronas.

Brytyjczyk okazał się najszybszym zawodnikiem podczas dwóch piątkowych sesji treningowych na obiekcie w Spielberg, jednak Międzynarodowa Federacja Samochodowa pojnformowała, że u kierowcy Mercedesa dojdzie do wcześniejszej wymiany skrzyni biegów, co będzie wiązało się z otrzymaniem kary.

Dokument FIA ujawnił także, że zmiana przekładni w bolidzie Hamiltona została zaplanowana już we wtorek o czym został poinformowany Delegat Techniczny Jo Bauer, który skierował sprawę do sędziów wyścigowych.

Ekipa ze Stuttgartu zdementowała także informacje, jakoby zmiana skrzyni biegów w bolidzie Hamiltona była spowodowana kolizją z Sebastianem Vettelem z GP Azerbejdżanu.

Każdy kierowca podczas tegorocznego sezonu wyścigowego musi wykorzystać jedną skrzynię biegów podczas sześciu kolejnych weekendów wyścigowych, choć odstępstwem od tej reguły jest nieukończenie poprzedniego wyścigu, co w przypadku Brytyjczyka nie miało miejsca.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE