Menu

Carlos Sainz nie chce spędzić kolejnego roku w Toro Rosso

Carlos Sainz Jr / Scuderia Toro Rosso

Carlos Sainz przyznał, że spędzenie kolejnego sezonu w juniorskim zespole Red Bulla nie wchodzi w grę. Hiszpan dołączył do ekipy w 2015 roku obok Maxa Verstappena, a rok później to Holender awansował do głównego zespołu po tym jak zdegradowano Daniila Kvyata..

Sainz ma nadzieję na awans do Red Bulla, choć zdaje sobie sprawę, że obecni kierowcy tego zespołu mają długie kontakty i wydają się być na ten moment niezastąpieni.

W tym sezonie usłyszymy jeszcze nie raz jakieś plotki, bo sezon jest jeszcze długi - powiedział Sainz na konferencji. Moim celem jest angaż w Red Bullu, ponieważ pragnę walki o najwyższe cele, takie jak podia, zwycięstwa czy cokolwiek. Pozostanie w Toro Rosso na kolejny sezon jest mało prawdopodobne, choć zostawiam otwartą furtkę w negocjacjach. Jestem zdecydowanie gotów na zrobienie kolejnego kroku naprzód w mojej karierze.

Nazwisko Sainza pojawiło się na liście życzeń Renault w zeszłym roku, a McLaren publicznie ogłosił zainteresowanie 22-latkiem. Mimo tych plotek, Hiszpan na razie skupia się na wykonaniu jak najlepszej pracy w obecnym zespole.

Jest za wcześnie. Nie wiem co będzie działo się w przyszłym roku. Póki co staram się dobrze bawić i jeździć jak najlepiej.

Z Toro Rosso czuję się bardzo dobrze, wszystkie wyścigi kończyliśmy w punktach, a na tym etapie sezonu mamy o 11 punktów więcej niż rok temu. Wszystko jest w porządku, ale dalej musimy kontynuować tak dobrą robotę - zakończył Sainz.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE