Menu

Lewis Hamilton dyktował tempo również w drugim treningu przed GP Austrii

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton tak jak w pierwszym treningu, tak i w drugim uzyskał najlepszy czas okrążenia. Drugą pozycję zajął Sebastian Vettel, a pierwszą trójkę uzupełnił drugi z reprezentantów Mercedesa Valtteri Bottas.

Jako jeden z pierwszych na tor wyjechał podczas drugiej sesji treningowej Nico Hulkenberg. Niemiec pauzował o poranku, a jego obowiązki wypełniał kierowca testowy Renault Sergey Sirotkin.

Z powodu wysokiego ryzyka deszczem, większość zawodników błyskawicznie zabrała się do pracy. Nie trzeba było długo czekać, aby tabela wypełniła się konkurencyjnymi czasami. Czołówka natychmiast poprawiła najlepsze poranne wyniki. Na pierwszej pozycji regularnie wymieniali się Valtteri Bottas i Lewis Hamilton. Fin uzyskał najlepszy czas - 1:05,700, a Brytyjczyk pojechał zaledwie o 0,031 sekundy wolniej.

Marcus Ericsson zapoznał się z poboczem przy piątym zakręcie. Kierowca Saubera stracił kontrolę na wejściu w ten wiraż, ale na szczęście nie rozbił samochodu.

Po kilku minutach spędzonych na torze, kierowcy zjechali do alei serwisowej na wymianę opon. Wkrótce ponownie opuścili swoje garaże. Większość z nich otrzymała do dyspozycji opony ultramiękkie. Sebastian Vettel poprawił czas Valtteriego Bottasa o 0,069 sekundy.

Fin również był na szybkim okrążeniu, lecz stracił kontrolę nad tylną osią podobnie jak kilkanaście minut wcześniej Marcus Ericsson. W związku z tym musiał zjechać do alei serwisowej. Problemy z utrzymaniem się na torze miał także Sergio Perez.

Lewis Hamilton ustrzegł się błędów i poprawił rezultat Sebastiana Vettela o 0,147 sekundy, co jak na tor Red Bull Ring jest dość dużą różnicą.

W drugiej połowie sesji treningowej kierowcy zajęli się wykonywaniem symulacji tempa wyścigowego. Porównywalne czasy na ogumieniu ultramiękkim notował Valtteri Bottas i Kimi Raikkonen. Niewiele wolniejszy był Sebastian Vettel, który korzystał z opon ultramiękkich.

Valtteri Bottas zaprezentował lepsze tempo na oponach supermiękkich. Fin regularnie notował wyniki na poziomie 1:08,5.

Chwile grozy w ostatnich minutach drugiej sesji treningowej zaliczył Daniil Kvyat. Rosjaninowi polecono, aby zjechał do alei serwisowej. Gdy zameldował się przed garażem tylne hamulce w jego Toro Rosso zaczęły płonąć.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE