Menu

Ross Brawn: Nowe podejście pozwoli uniknąć wojny zespołów

Kanada

Ross Brawn twierdzi, że konstruktywne i długoterminowe planowanie, które obecnie stara się wdrożyć w Formule 1, pozwoli uniknąć wojny pomiędzy zespołami.

Dyrektor sportowy F1 już wielokrotnie powtarzał, że zrezygnował z krótkoterminowej kampanii, którą notorycznie wykorzystywał w swoich planach sam Bernie Ecclestone.

To, co zawsze było w F1 to krótkotrwałe rozwiązania. Chyba, że dotyczyły takich tematów, których nie trzeba było podważać - powiedział Brawn.

Krótkotrwałe zmiany zawsze sprzyjają jednemu zespołowi, a to wywołuje wrogość wśród wszystkich ekip. Jeśli mówisz o czymś, co nastąpi za trzy lata, wtedy mamy więcej równowagi, ponieważ zespoły wiedzą co się stanie i mogą odpowiednio i prawidłowo zareagować. Z mojego doświadczenia wynika, że takie plany spotykają się z mniejszym oporem.

Obecnie prowadzimy konstruktywną debatę w kwestii przepisów dotyczących nowych jednostek napędowych na sezon 2021. Zapewne im bliżej będzie podjęcia ostatecznej decyzji, tym silniejsze argumenty się pojawią. Jednakże, debata dotyczy czegoś, co pojawi się za kilka lat, więc zespoły mogą stworzyć właściwą organizację i wykonać prawidłową pracę - dodał.

Ross Brawn, który pełni rolę dyrektora do spraw sportowych, został wyznaczony przez nowego właściciela F1 z myślą o tworzeniu przeszłego kierunku sportu.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE