Menu

Fernando Alonso: Żałuję kilku ostatnich lat

Fernando Alonso

Fernando Alonso przyznał, że ostanie lata jego startów w Formule 1 były bardzo trudne. Z perspektywy czasu wydaje się, że jego transfer do McLarena w 2015 roku nie opłacił się, ponieważ wciąż oczekuje on na konstrukcję, która umożliwi mu walkę o zwycięstwa.

Tegoroczny bolid ekipy z Woking pozostawia wiele do życzenia. Między innymi jest trapiony ciągłymi awariami silnika Hondy.

Brak zwycięstw od tylu lat to dla mnie cios poniżej pasa, który odbija się na moim zaangażowaniu i czerpaniu radości z jazdy. Mam poczucie zupełnie straconych ostatnich kilku lat - przyznał kierowca McLarena.

Alonso mający 35 lat na karku po raz ostatni zwyciężył w 2013 roku w domowym Grand Prix Hiszpanii, a na podium po raz ostatni widzieliśmy go podczas Grand Prix Węgier 2014.

Ostatni raz wygrałem cztery lata temu, to frustrujące jak długo trwa ta niemoc.

Hiszpan przy okazji zwrócił uwagę na kilku innych kierowców, którzy także mają ogromny potencjał, ale nie mają warunków do tego, by to udowodnić.

W międzyczasie obserwowałem paru kierowców, takich jak: Nico Hulkenberg, Daniel Riccardo, Max Verstappen, którzy są wielce utalentowani i zgarnęli po dwa, trzy zwycięstwa w ostatnich latach, ale obecnie mamy dominację Mercedesa i Ferrari i trudno jest im udowodnić swoją wartość mając do dyspozycji gorszy sprzęt - zakończył Alonso.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE