Menu

Magnussen: Grosjean tak samo szybki jak Button

Kevin Magnussen

Kevin Magnussen twierdzi, że jego zespołowy partner Romain Grosjean, gdy ma dobry dzień potrafi być tak samo szybki jak Jenson Button. Dodatkowo, oznajmił również, że Francuz jest lepszym punktem odniesienia w osiągach niż Jolyon Palmer, z którym dzielił garaż za czasów startów w Renault.

Po ostatnim Grand Prix Azerbejdżanu były kierowca McLarena i obecny kierowca Haas F1 Team, wyprzedził w klasyfikacji generalnej swojego kolegę zespołowego o jeden punkt. Duńczyk stwierdził jednak, że Romain Grosjean to kierowca utalentowany i nie może czuć się od niego lepszy. Zwłaszcza jeśli chodzi o kwalifikacje, w których to Francuz już trzykrotnie meldował się w Q3.

’Ma wszystko, czego potrzebuję od zespołowego partnera - powiedział Magnussen. Jest naprawdę bardzo szybki, dzięki czemu mogę się z nim porównać. Ma większe doświadczanie i także się od niego wiele uczę. Więc jest dla mnie idealnym kolegą z drużyny. Być może, gdy ma dobry dzień jest szybszy niż Jenson, chociaż Jenson był bardziej regularny.

Kevin Magnussen powiedział niedawno, że Haas F1 Team zapewnia "zdrowsze" środowisko niż McLaren czy Renault.

Masz tylko swojego kolegę z drużyny. To z nim jesteś porównywany - dodał.

Image © Haas F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE