Menu

Renault potwierdziło kolejny test F1 Roberta Kubicy!

Robert Kubica

Krakowianin wkrótce ponownie pojawi się na torze i będzie miał do dyspozycji Renault E20 z sezonu 2012. Celem tej sesji testowej będzie sprawdzenie jego możliwości pod kątem powrotu do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Robert Kubica pierwszy test z Renault odbył 7 czerwca. Miał on miejsce na torze w Walencji i w trakcie niego okazało się, że nie ma on większych problemów z prowadzeniem auta Lotusa E20 z sezonu 2012 Formuły 1.

Pierwszy dzień testów w Walencji polegał tylko na tym, aby pozwolić Robertowi odzyskanie wyczucia w jeździe. Drugi będzie poświęcony ocenie jego możliwości do powrotu na najwyższy poziom rywalizacji - powiedział szef zespołu Renault Cyril Abiteboul.

To jest nowa faza w jego osobistej i zawodowej podróży. Jesteśmy dumni z tego, że możemy go wspierać wypożyczając naszą infrastrukturę z Paul Ricard, która jest odpowiednia zarówno dla profesjonalnych jak i amatorskich kierowców. Istnieje jeszcze wiele przeszkód do pokonania, ale on najlepiej wie, że jego osiągi będą zależały od tego czy pewnego dnia powróci jako profesjonalny kierowca.

Szczegóły tego testu nie zostały podane. Można się domyślić, że w związku z tym podobnie jak i w czerwcu, także i teraz sesja ta będzie miała charakter prywatny.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE