Menu

Robert Kubica: Na dzień dzisiejszy nic nie wiem o kolejnych testach

Robert Kubica

Robert Kubica przez ponad pół godziny odpowiadał na pytania swoich fanów podczas transmisji na żywo prowadzonej na kanale Olimp Sport Nutrion.

Pomimo upływu lat od jego ostatnich startów w Formule 1, 32-latek cieszy się sporą popularnością w Polsce. Jego kibice oczywiście nie zawiedli i licznie zgromadzili się przed komputerami, a także innymi urządzeniami, aby posłuchać jego wypowiedzi lub zadać pytania.

Wczoraj BBC podało informację, że Renault już przygotowało kolejny test dla Roberta Kubicy. Krakowianin został o to zapytany.

Czytałem, że podobno mam testować. Często zdarza się tak, że ludzie wiedzą więcej niż ja. Na dzień dzisiejszy nic mi nie wiadomo o testach, chociaż w Formule 1 wszystko dzieje się dosyć szybko. Zobaczymy, co przyszłość przyniesie - powiedział Robert Kubica.

W wywiadzie dla "Auto Express" Krakowianin dał sobie 80 lub 90 procent szans na powrót do Formuły 1. Zapytany o to przez jednego z kibiców na Facebooku doprecyzował, że miał na myśli coś innego.

Nie oceniałem moich szans na powrót na tor do F1, tylko to czy będę w stanie wykonywać pracę, z którą miałem do czynienia przed wypadkiem. Chodziło tutaj bardziej o moją osobę, o moje ograniczenia i odczucia, które miałem w ostatnich miesiącach - wyjaśnił.

Robert Kubica również zdradził, że miał okazję testować w symulatorze tegoroczną maszynę Formuły 1 zespołu Renault. Pytany o to, czy był szybszy od Nico Hulkenberga, nie chciał informować o szczegółach, aczkolwiek zarówno on jak i zespół byli zadowoleni z wykonanej pracy.

Robert Kubica przyznał również, że po wypadku otrzymał propozycję komentowania Formuły 1.

Miałem okazję spróbować komentować F1 w studiu, ale nie na żywo. Nigdy jednak nie dopuściłem do siebie tej myśli, ponieważ w moim mniemaniu znaczyłoby to, że pożegnałbym się ostatecznie z tematem powrotu do F1 jako kierowca - oznajmił tryumfator Grand Prix Kanady 2008 Formuły 1.

Robert Kubica powiedział również, że superlicencja nie jest dla niego problemem, jeśli chodzi o jego powrót do Formuły 1.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE