Menu

Cosworth i Aston Martin obecne na rozmowach ws. nowej formuły silnikowej

Aston Martin

Według informacji portalu Motorsport.com przedstawiciele Astona Martina i Coswortha wzięli udział na kolejnym spotkaniu Grupy Roboczej do spraw Jednostek Napędowych.

Szefowie Formuły 1 wspólnie z FIA rozpoczęli w tym roku wstępne prace, które mają na celu przygotowanie nowej specyfikacji silników na sezon 2021. Pierwsze spotkanie miało już miejsce w marcu. Do grupy producentów aktualnie związanych z F1 dołączyli zewnętrzni, między innymi przedstawiciele Grupy Volkswagen.

Drugie spotkanie miało miejsce w poniedziałek i do grupy uczestników dołączyli Aston Martin, Cosworth, Zytek i Magneti Marelli.

Nowi właściciele Formuły 1 chcą uzyskać opinię od wielu producentów, tak, aby przygotować formułę silnikową, która zachęci ich do brania aktywnego udziału w tych mistrzostwach.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że od 2021 roku w Formule 1 obowiązywać będzie silnik spalinowy V6 bi-turbo z systemem odzysku energii kinetycznej. Jego moc ma wynosić aż 1200KM.

Kolejnym krokiem dla FIA i posiadaczy praw komercyjnych są indywidualne rozmowy dotyczące sformułowania konkretnej propozycji. Następne wspólne spotkanie będzie miało miejsce we wrześniu, tuż przed posiedzeniem Światowej Rady Sportów Motorowych.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE