Menu

Wyścig na ulicach Kopenhagi zadebiutuje w kalendarzu F1?

Baku

Grand Prix Danii może pojawić się w kalendarzu Formuły 1 już w sezonie 2020. Już rozpoczęły się prace nad tym, aby sprowadzić tę serię wyścigową na ulice Kopenhagi.

Nad całym projektem czuwa duński biznesmen Lars Seier Christensen, który był współzałożycielem byłego sponsora Lotusa i Renault, Saxo Bank.

54-latek spotkał się w tym tygodniu z przedstawicielami Liberty Media w Londynie. Dyskusje były bardzo pozytywne i udało się zyskać poparcie przed wykonywaniem kolejnych kroków, które między innymi zakładają bezpieczne inwestycje finansowe.

Moim zadaniem w tym projekcie jest zapewnienie prywatnych inwestycji i przez najbliższych sześć miesięcy będę się tym zajmował. Zanim zacząłem upewniłem się czy mamy wsparcie polityczne i od Liberty Media - powiedział Christensen w rozmowie z duńskim BT.

Jest to dla nas bardzo drogi projekt. Zarówno budowa jak i zapłacenie licencji Liberty. Nie mówię o konkretnych kwotach, ale potrzeba setek milionów koron duńskich.

Projektant większości nowoczesnych torów Hermann Tilke odwiedził Kopenhagę w celu znalezienia odpowiedniej trasy. Została ona zaprezentowana podczas spotkania w Londynie.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE