Menu

BBC: Robert Kubica ponownie przetestuje auto F1

Robert Kubica

Według informacji, do których dotarło BBC Robert Kubica ponownie przetestuje samochód Formuły 1 Renault. Miejsce i data tego wydarzenia pozostają tajemnicą.

Krakowianin w czerwcu po raz pierwszy od wypadku testował auto Renault E20 z sezonu 2012. Okazało się wówczas, że jest on w stanie prowadzić samochód Formuły 1 i jego powrót do sportu jest jak najbardziej realny. Potrzebne są tylko do tego kolejne serie przygotowań za kierownicą auta F1.

Jak podaje BBC kolejna sesja testowa została już zaplanowana, ale Renault nie zamierza zdradzać szczegółów. Oznaczać to może, iż tak jak poprzednio, będzie miała ona charakter prywatny.

Źródło, na które powołuje się BBC zdradziło, że Robert Kubica podczas testów w Walencji był szybszy od kierowcy rezerwowego Renault, Sergeya Sirotkina. W symulatorze natomiast 32-latek prezentował porównywalne tempo, co Nico Hulkenberg.

Sztab kierowniczy w Renault jest podekscytowany potencjalną możliwością powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Nie jest to jeszcze jednak zbyt bliskie realizacji z powodu wątpliwości dotyczących ograniczeń w jego ręce. Niemniej po testach w Walencji staje się to coraz bardziej możliwe.

Robert Kubica był uważany za jednego z kandydatów do zajęcia miejsca rozczarowującego Jolyona Palmera. Zespół obecnie nie podjął wobec niego żadnej decyzji i stara się mu pomóc w osiąganiu zadowalających rezultatów.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE