Menu

Zespół Red Bull Racing otrzyma nowe paliwo na GP Wielkiej Brytanii

Daniel Ricciardo

Firma ExxonMobil, która od sezonu 2017 dostarcza paliwo ekipie z Milton Keynes planuje przygotować ulepszoną wersję swojego produktu na Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Zespół Red Bull Racing liczył na to, że Renault wprowadzi zapowiadany pakiet modyfikacji do swojej jednostki napędowej na Grand Prix Kanady. Francuski koncern jednak zrezygnował z tej koncepcji na rzecz wprowadzania niewielkich ulepszeń dotyczących niezawodności i osiągów.

Paliwo ma dość istotne znaczenie i ekipa czterokrotnych mistrzów świata ma nadzieję na zwiększenie mocy jednostki napędowej Renault sygnowanej przez TAG Heuer.

Za pierwszym razem dokonaliśmy pewnego zysku. Tym razem nie spodziewamy się tak dużych korzyści, ale myślę, że jest to pozytywny krok przyrostowy. Nie rozmawiamy o liczbach, ale jest to wystarczająco, aby zracjonalizować zmianę. Wewnętrznie mówimy o zaprezentowaniu tego na torze w Silverstone. Wszystko zależy od zatwierdzenia. Są to nieprzewidywalne rzeczy, ale poinformowaliśmy zespół o tym, jaki jest nasz cel - powiedział menedżer ExxonMobil David Tsurusaki w rozmowie z Motorsport.com.

Celem firmy ExxonMobil jest wprowadzanie trzech ulepszeń do swoich paliw w Formule 1 na sezon. Tym razem może być to jednak dość trudne, ponieważ zaczęła ona współpracę z zespołem Red Bull Racing i Renault dopiero w styczniu.

Uważamy, że jest możliwość trzech poprawek. Planujemy dokonać tego na kolejny rok. Pracujemy nad chemią i odpowiednimi procesami na sezon 2018. W zeszłym roku nie mieliśmy takiej okazji - zapowiedział David Tsurusaki.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE