Menu

Koniec Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone wysoce prawdopodobny

Tor Silverstone

Dyrektor organizacji British Racing Drivers' Club (BRDC), Philip Walker powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że tor Silverstone uruchomi klauzulę wyjścia i po 2019 roku wycofa się z organizacji weekendu wyścigowego Formuły 1.

Organizacja BRDC początkowo podpisała kontrakt w roku 2010, kiedy wydatki sięgały dwunastu milionów funtów. Coroczny wzrost o 5% oznacza, że w roku 2027, czyli w momencie końca kontraktu, wydatki mogą osiągnąć kwotę nawet 26 milionów funtów.

Czternasty lipca bieżącego roku jest ostatnim dniem, w którym BRDC może aktywować klauzulę i wycofać się z obecnego kontraktu.

Jest wysoce prawdopodobne, że aktywujemy klauzulę – powiedział Walker.

Inna osoba, która prosiła o nie ujawnianie nazwiska oznajmiła, że: Przyszło zbyt wcześnie do Liberty, ponieważ nie wiedzą, którym wyścigom chcą pomóc pozostać w kalendarzu. Dla przykładu, Chase nigdy nie był na Grand Prix w Silverstone. Teraz usiądziemy z nimi ponownie i zaplanujemy przyszłość.

Uważa się, że BRDC wykorzysta Grand Prix Wielkiej Brytanii w taki sposób, aby była to najlepsza prezentacja dla Liberty Media w celu wynegocjowania nowej umowy.

Chęć dalszego goszczenia wyścigu na Silverstone może być jednak sprawą drugorzędną dla nowych właścicieli F1, ponieważ Chase Carey w przeszłości wielokrotnie wskazywał, że londyńskie ulice mogą być niezwykłą atrakcją wyścigową.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE