Menu

Rywalizacja F1 na Paul Ricard bez szykany na prostej Mistral?

Paul Ricard

Rywalizacja Formuły 1 na torze Paul Ricard może przebiegać przez całą prostą Mistral bez jakichkolwiek przeszkód, co początkowo zostało wykluczone.

Grand Prix Francji powróci do kalendarza Formuły 1 w sezonie 2018 i będzie rozgrywane na torze Paul Ricard, wstępnie stworzonego do testowania samochodów różnych serii wyścigowych, czego zaletą jest możliwość prze-konfigurowania obiektu w wielu płaszczyznach.

Podczas ogłaszania powrotu GP Francji do Formuły 1 i rywalizacji na torze Paul Ricard założono, że kierowcy będą pokonywać prostą Mistral wraz z szykaną, co miało zapewnić mniejszą prędkość bolidów.

Zaistniała jednak pewna sugestia mówiąca o braku szykany na 1.8 kilometrowej prostej, co spowodowałoby, że kierowcy hamowaliby z dużych prędkości do prawego zakrętu Signes.

O wypowiedź dla L'Equipe, na temat używania całej prostej lub szykany Mistral, został poproszony Esteban Ocon z zespołu Force India: Byłoby bardziej sensacyjnie, gdybyśmy dojeżdżali do zakrętu Signes z dużą prędkością.

Jednakże - jak dodał, jeśli pozostałaby szykana, będzie to okazja do wyprzedzania.

Francuskie media poinformowały jednak, że decyzja o wykorzystaniu szykany lub jej usunięciu zostanie podjęta po konsultacjach z kierowcami oraz zespołami.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE