Menu

Ron Dennis sprzedał wszystkie swoje udziały w Grupie McLaren

Ron Dennis

Ron Dennis zgodził się sprzedać swoje udziały w McLaren Technology Group i McLaren Automotive. Gdy transakcja dobiegnie końca przestanie być on przewodniczącym w obu firmach, a on będzie kontynuował swoją karierę jako konsultant i przedsiębiorca.

Ron Dennis po 37 latach pracy w McLarenie, stracił swoją pozycję w zespole i dwaj pozostali udziałowcy odsunęli go od władzy. Jego obowiązki przejął Zak Brown, który podjął serię działań, aby odciąć zespół od historii swojego poprzednika. Jednym z tego przejawów było umożliwienie startu Fernando Alonso w wyścigu Indy500.

Holding Bahrain Mumtalakat i Grupa TAG pozostaną większościowymi udziałowcami w Grupie McLarena. Shaikh Mohammed bin Essa Al Khalifa zajmie stanowisko prezesa wykonawczego.

Jestem bardzo zadowolony, że udało się osiągnąć porozumienie z pozostałymi udziałowcami McLarena. Oznacza ona koniec mojej pracy w McLarenie, co pozwoli mi skupić się na moich innych sprawach. Zawsze mówiłem, że tych 37 lat w Woking można uznać jako pewien rozdział w książce McLarena i życzę im samych sukcesów w przyszłości - powiedział Ron Dennis.

70-latek będzie pełnił rolę konsultacyjną w wielu firmach i podejmie współpracę z ministerstwem obrony Wielkiej Brytanii, zasiadając w panelu doradczego do spraw innowacji oraz nadal będzie zajmował się rodzinną fundacją charytatywną Dreamchasing.

Chciałbym oddać hołd ogromnemu wkładowi Rona w sukces McLarena w trakcie tych ostatnich 37 lat. Od momentu, gdy późną jesienią w 1980 roku przejął zespół, stało się jasne, że to jest człowiek, którego ambicja przewyższenia dotychczasowych osiągnięć wszystkich innych szefów ekip F1 jest czymś nieocenionym. Wspólnie z Mansourem Ojjehem z Grupy TAG (..) Ron napisał najbardziej udany rozdział w historii zespołu na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, sprawiając wygrywanie, zdobywanie tytułu czymś rutynowym. Był to oczywiście efekt sprytnego myślenia i niezwykle trudnej pracy - powiedział Shaikh Mohammed bin Essa Al Khalifa.

W najbliższej przyszłości będzie czas na to, abyśmy przedstawili nasze plany na kolejne miesiące i lata. To będzie niezwykle ekscytujący czas w historii McLarena. Niemniej dzisiaj właściwe jest to, aby zatrzymać się i wyrazić naszą wdzięczność dla Rona. W imieniu McLarena i wszystkich jego pracowników chciałbym powiedzieć: dziękujemy Ron.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE