Menu

FIA rozpoczyna dochodzenie ws. kolizji Vettela z Hamiltonem

Sebastian Vettel

Światowa Federacja Samochodowa zdecydowała się przeprowadzić formalne dochodzenie, które dotyczyć będzie tego czy potrzebne jest podjęcie kolejnych kroków przeciwko Sebastianowi Vettelowi po jego kontrowersyjnej kolizji z Lewisem Hamiltonem podczas GP Azerbejdżanu.

Pod koniec drugiej neutralizacji w trakcie wyścigu o GP Azerbejdżanu, Sebastian Vettel uderzył w tył wolno jadącego samochodu Lewisa Hamiltona. Niemiec przeświadczony o tym, że Brytyjczyk wykonał "test hamulców" przyspieszył, następnie zrównał się z nim i uderzył w jego auto.

Czterokrotny mistrz świata w takcie wyścigu za to zachowanie został ukarany 10 sekundowym postojem na stanowisku serwisowym. Dzisiejsza informacja potwierdza doniesienia, że FIA nie jest nią usatysfakcjonowana.

Po niedawnym incydencie w Grand Prix Azerbejdżanu, w którym Sebastian Vettel był zaangażowany w kolizję z Lewisem Hamiltonem, podjęto decyzję, że FIA w poniedziałek 3 lipca przeanalizuje ten incydent pod kątem oceny, czy podjęcie kolejnych kroków jest potrzebne. Oświadczenie dotyczące wyników tego procesu będą dostępne przed nadchodzącą GP Austrii - poinformowała FIA.

Termin tej rozprawy jest dość niefortunny, ponieważ w poniedziałek 3 lipca Sebastian Vettel świętować będzie swoje 30-ste urodziny.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE