Menu

Briatore nie wyklucza powrotu Alonso do Ferrari

Fernando Alonso

Flavio Briatore zasugerował, że nie można odrzucić takiej ewentualności, zgodnie z którą Fernando Alonso miałby powrócić do zespołu Ferrari.

Były szef zespołu Renault nadal jest zaangażowany w karierę Hiszpana. W trakcie weekendu Grand Prix w Baku Briatore był widziany podczas obiadu z reprezentującymi Mercedesa Toto Wolffem i Nikim Laudą. Wywołało to falę spekulacji o tym, że Fernando Alonso mógłby dołączyć do ekipy z Brackley. Jego menedżer sugeruje jednak, że mógłby on powrócić do zespołu Ferrari na sezon 2018.

On zawsze się dogadywał ze wszystkimi, jedyną osobą, z którą miał problem był Mattiacci. Nie można tutaj niczego wykluczyć. Fernando jest trochę jak Senna, ponieważ nie ma kłopotów z jakimkolwiek zespołem, potrzebuje jedynie możliwości wygrywania - powiedział Flavio Briatore w rozmowie z radiem RAI.

Fernando Alonso w latach 2010-2014 był kierowcą zespołu Ferrari. Hiszpan miał wówczas do dyspozycji dobry samochód, ale w wyniku błędu strategicznego stracił swoją szansę na wywalczenie tytułu w sezonie 2010. Częściowo w wyniku konfliktu z szefem ekipy Marco Mattiaccim zdecydował się przejść do McLarena od 2015 roku.

W Formule 1 są tylko dwa zespoły, które walczą o zwycięstwo. Są to Ferrari i Mercedes. McLaren może być w czołówce tylko wtedy, gdy zmienią silniki. Zobaczymy, co przyszłość przyniesie - oznajmił 67-latek.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE