Menu

Sebastian Vettel zostanie postawiony przed Trybunałem Sportowym FIA?

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Sprawa celowego zderzenia Sebastiana Vettela w Lewisa Hamiltona podczas GP Azerbejdżanu nie została jeszcze definitywnie zamknięta. Jest ona badana przez prezydenta FIA, Jeana Todta, a jak sugeruje niemiecki Auto Motor und Sport, Sebastian Vettel może zostać postawiony przed Trybunałem Sportowym FIA.

Nie jest to już jednak pierwsze tak nieodpowiednie zachowanie kierowcy Ferrari. Przypomnijmy, w GP Meksyku ubiegłego roku na ostatnich okrążeniach wyścigu, Max Verstappen bronił się przed atakami Niemca w dość niesportowy sposób - wyjechał poza tor i nie oddał pozycji kierowcy Ferrari. Vettel, widząc brak reakcji ze strony sędziów, wypowiedział kilka nieprzyjemnych zdań przez radio skierowanych pod adresem Verstappena oraz dyrektora wyścigu, Charliego Whitinga.

Sędziowie ostatecznie ukarali reprezentanta ekipy Red Bull Racing, ale karę otrzymał także Vettel za niedozwoloną obronę przed Danielem Ricciardo.

Kiedy emocje po wyścigu opadły, Vettel udał się do Whitinga z przeprosinami i potwierdził swoje zaangażowanie w kampanię Światowej Federacji na rzecz bezpieczeństwa. Z tego też względu sprawa została umożona.

W Azerbejdżanie Vettel otrzymał dziesięciosekundową karę, która kosztowało go zwycięstwo i zamiast 25 punktów opuścił Baku z dorobkiem 12 oczek. Tym razem Jean Todt może nie być na tyle łaskawy, a jak sugeruje AMuS, prezydent FIA myśli nad powołaniem Vettela przed Trybunałem Sportowym. Decyzja w tej sprawie powinna pojawić się w tym tygodniu.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE