Menu

Honda przywiezie do Austrii trzecią specyfikację jednostki napędowej

McLaren

Szef Hondy Yusuke Hasegawa potwierdził dostarczenie trzeciej generacji nowego silnika na Grand Prix Austrii po udanym teście w Baku.

Fernando Alonso podczas piątkowych treningów przed GP Azerbejdżanu testował nową wersję jednostki napędowej Hondy. Co prawda pod koniec drugiej sesji Hiszpan zmuszony był zatrzymać swojego McLarena na poboczu, lecz jak się później okazało awarii uległa skrzynia biegów, a nie silnik.

Według nieoficjalnych danych nowa specyfikacja jednostki napędowej Hondy może być warta 0,3 sekundy na okrążeniu. Oczywiście dla kierowców McLarena równie ważne znaczenie ma niezawodność.

Pomimo tego, że nadal mamy dużą stratę do czołówki, to osiągnęliśmy świetny wynik biorąc pod uwagę fakt, że startowaliśmy z końca stawki na torze wymagającym pod względem mocy. Na następną rundę w Asutrii przywieziemy ulepszone jednostki napędowe w trzeciej specyfikacji do obu samochodów. W międzyczasie będziemy kontynuowali nasze prace rozwojowe mające na celu zredukowanie różnicy do czołówki - powiedział Hasegawa.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE