Menu

Grand Prix Brazylii będzie organizowane w Rio de Janeiro?

Brazylia

Promotor wyścigu o Grand Prix Brazylii Formuły 1 w rozmowie z lokalnym dziennikiem UOL Esporte zdradził, że władze Rio de Janeiro są zainteresowane przejęciem organizacji tych zawodów.

Obecnie Grand Prix Brazylii rozgrywane jest na torze Interlagos w Sao Paulo. Obiekt ten był utrzymywany z budżetu państwa, lecz aby zapewnić mu bezpieczną przyszłość zdecydowano się podjąć kroki mające na celu oddanie go w prywatne ręce.

Kilka miesięcy temu mówiło się o tym, że Bernie Ecclestone może być zainteresowany przejęciem toru Interlagos. Miliarder mógłby zagwarantować wykonanie modernizacji obiektu, która została polecona władzom tego miejsca już w 2012 roku. Dotychczas zdołano wykonać tylko część prac. Obecna umowa pomiędzy F1 a Interlagos jest ważna do sezonu 2020.

Nic w kontrakcie nie może zostać zmienione. Po 2020 roku wszystko będzie zależało od tego, na co zdecyduje się nowy właściciel toru. Mam nadzieję, że burmistrz rozumie, iż utrata toru wyścigowego może być końcem motorsportu w tym kraju - przyznał Tamas Rohonyi w rozmowie z UOL Esporte.

Władze miasta Rio de Janeiro wyraziły zainteresowanie organizacji Grand Prix Brazylii na terenie swojego miasta. Runda Formuły 1 odbywała się tam w latach osiemdziesiątych na torze Jacarepaguá. W 2012 roku w jego miejscu zostało wybudowane Centrum Olimpijskie.

W ciągu ostatnich 20 lat wszyscy burmistrzowie Rio pytali nas o to, czy F1 mogłaby tu wrócić. Z powodu kontraktów, nie było nawet możliwości do przedyskutowania tego. Jeśli jednak taka okazja się trafi, to będziemy rozmawiali - wyjaśnił Tamas Rohonyi.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE