Menu

Toto Wolff ponownie odrzuca wszelkie spekulacje łączące Alonso z Mercedesem

Toto Wolff / Mercedes AMG Petronas

Podczas weekendu wyścigowego w Baku, świat Formuły 1 po raz kolejny zaczął łączyć Fernando Alonso z przejściem do Mercedesa. Wszystko przez zdjęcie, które Flavio Briatore opublikował w mediach społecznościowych podczas kolacji z Toto Wolffem i Nikim Laudą.

Spekulacje polegały na tym, że były szef Fernando Alonso z czasów Renault, który nadal odgrywa aktywną rolę w zarządzaniu karierą Hiszpana, spotkał się z Austriakami, aby porozmawiać na temat przyszłości Fernando Alonso.

Toto Wolff już nie po raz pierwszy w tym roku, szybko zdementował rzekome plotki.

Jeśli jesteś na kolacji z Flavio to zawsze mówisz o Alonso - powiedział. Jesteśmy jednak bardzo szczęśliwi z obecnego składu kierowców i nie ma powodu, aby go zmieniać.

Nie odbyły się żadne rozmowy na temat dołączenia Fernando do naszego zespołu. Rozmawialiśmy na temat Indy 500.

Austriak przypomniał, że nowy rekrut, którym jest fiński kierowca, wygrał swój pierwszy wyścig w karierze podczas Grand Prix Rosji i coraz lepiej czuje się w zespole.

W tej chwili nie ma powodu, dlaczego mielibyśmy nie wybrać Bottasa. Musimy dać sobie jeszcze trochę czasu, a on powinien kontynuować to co robi do tej pory.

Jestem w sporcie od siedmiu lub ośmiu lat i nauczyłem się, że nie podejmuje się żadnych konkretnych decyzji, kiedy nie jest to jeszcze konieczne.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE