Menu

Boullier: Pierwsze punkty dla McLarena nie dają podekscytowania

Eric Boullier / McLaren-Honda

Eric Boullier stwierdził, że pierwsze punkty w sezonie dla brytyjskiego zespołu podniosły morale pracowników jak i szefostwa, jednakże miejsce dziewiąte nie jest wynikiem, który ekscytuje McLarena.

Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne ukończyli wyścig w Baku odpowiednio na pozycji numer dziewięć i dwanaście.

Zespół wykonał świetną pracę, a kierowcy wykorzystali potencjał bolidu – powiedział Francuz dla serwisu Motorsport.com.

Fernando pojechał znakomicie. Szkoda, że Stoffel nie znalazł się w pierwszej dziesiątce, jednak jakiekolwiek punkty są dobre dla całego zespołu.

Nie uśmiecham się, nie jestem podekscytowany, ponieważ to nie jest powód do zadowolenia dla McLarena. Oczywiście nie ukrywam, że matematycznie jest to jakiś pozytywny wynik.

Eric Boullier zapytany o słowa Fernando Alonso podczas wyścigu, który narzekał na moc bolidu odpowiedział: Myślę, że to była kolejna frustracja z jego strony.

Zdaniem Francuza, wydarzenia jakie miały miejsce podczas wyścigu w Azerbejdżanie, czyli pojawienie się kilkukrotnie samochodu bezpieczeństwa i incydenty między kierowcami, były dodatkowym atutem w uzyskaniu pierwszych punktów.

Myślę, że wydarzenia te pomogły nam zając takie a nie inne miejsce. Wyścig F1, w którym dzieją się różne rzeczy, jest naprawdę dobry dla tego sportu i cieszy się wtedy większym zainteresowaniem - zakończył.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE