Menu

McLaren zainteresowany pozyskaniem Carlosa Sainza z Toro Rosso

Fernando Alonso i Carlos Sainz

Eric Boullier potwierdził, że ekipa z Woking jest zainteresowana pozyskaniem Carlosa Sainza, gdyby Fernando Alonso zdecydował się na odejście z zespołu po tegorocznym sezonie wyścigowym.

W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że ekipa McLaren interesuje się Carlosem Sainzem, gdyby dwukrotny mistrz świata zdecydował się na odejście do innego zespołu lub zmienił serię wyścigową, jednak sam zainteresowany stwierdził, że jego przyszłość jest w rękach Red Bulla, z którym ma podpisany długoletni kontrakt.

Eric Boullier przyznał, że Carlos Sainz jest opcją dla McLarena, jednak pierwszym wyborem jest Fernando Alonso, jeśli pozostanie w zespole na sezon 2018.

Znam go i lubię - powiedział dyrektor wyścigowy McLarena dla hiszpańskiej gazety 'AS'.

Każdy jest opcją w tym padoku. Musisz widzieć kontrakt, więc jeśli będzie wolny i nie będzie miał fotela wyścigowego na przyszły rok.

Lubię Carlosa i jest opcją, tak. Pierwszym wyborem dla McLarena jest jednak utrzymanie Alonso obok Stoffela Vandoorne'a.

Mamy strategię i wiemy czego chcemy. Chcemy utrzymać Fernando i mamy nadzieję, że chce nadal współpracować z nami, aby być mistrzem, czego my również chcemy - dodał Boullier.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE