Menu

Vettel oczyści atmosferę z Hamiltonem po GP Azerbejdżanu

Sebastian Vettel

Czterokrotny mistrz świata przyznał, że podejmie kroki, aby odbudować relacje z Lewisem Hamiltonem po ich kolizji, do której doszło w trakcie GP Azerbejdżanu.

W wyniku kolizji pod koniec neutralizacji pomiędzy Lewisem Hamiltonem i Sebastianem Vettelem, Niemiec dostał karę dziesięciosekundowego postoju na stanowisku serwisowym. Obaj kierowcy wzajemnie się obwiniali odpowiedzialnością za spowodowanie tego incydentu.

Nie mam z nim żadnego problemu. Szanuję go jako kierowcę i myślę, że nie chciał zniszczyć mojego przedniego skrzydła, ponieważ on również ryzykował zniszczeniem swojego samochodu. Jego wyścig został zakończony. Teraz jeszcze nie jest to najlepszy moment na rozmowę, ale w odpowiednim momencie sobie to wszystko wyjaśnimy i przejdziemy nad tym do porządku dziennego. Może nie jestem wystarczająco bystry, ale nie jestem też skomplikowany. Jestem gotów wszystko z nim uporządkować, jednak nie sądzę, aby było dużo do wyjaśniania - powiedział Sebastian Vettel.

Kierowca Ferrari posiada już dziewięć punktów karnych i jeśli otrzyma kolejnych trzy, to zostanie zawieszony na jeden wyścig. Lewis Hamilton zarzucił Niemcowi, że ten kompletnie się skompromitował w wyścigu o GP Azerbejdżanu.

Jesteśmy tu, aby się ścigać. Jesteśmy dorośli, a ludzie oczekują od nas ścigania, używania swoich łokci. Tu i tam możesz znaleźć się dość blisko, ale fani oczekują prawdziwego wyprzedzania. Wyścig mi się podobał, ale nie uważam, iż dobrym jest to, że otrzymałem karę, a on nie - przyznał Niemiec.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE