Menu

Analiza FIA wykazała, że Hamilton nie "testował hamulców" Vettela

Lewis Hamilton

Sędziowie F1 obecni na GP Azerbejdżanu nie stwierdzili, że pod koniec drugiej neutralizacji Lewis Hamilton celowo zwolnił, aby w ten sposób wyeliminować z walki o zwycięstwo Sebastiana Vettela.

Pomiędzy duetem walczącym o tytuł mistrzowski w sezonie 2017 naprawdę zawrzało. Lewis Hamilton prowadził stawkę na prostą startową, do drugiego restartu wyścigu o GP Azerbejdżanu. Brytyjczyk w sposób znaczący zwolnił lub nie przyspieszył na wyjściu z piętnastego zakrętu, a Sebastian Vettel nie spodziewając się tego uderzył w tył samochodu Mercedesa.

Wściekły kierowca Ferrari przyspieszył, zrównał się z Lewisem Hamiltonem, a następnie uderzył w jego auto. Za to zachowanie został on ukarany 10 sekundowym postojem w alei serwisowej.

Według sędziowskiej analizy Lewis Hamilton zachował się wówczas dokładnie tak samo jak podczas pierwszego restartu, Brytyjczyk nie zahamował i w związku z tym nie należy mu się kara. Sebastian Vettel jednak z tym fundamentalnie się nie zgodził.

Wszyscy wiemy, że lider dyktuje tempo, ale my wyjeżdżaliśmy z zakrętu. Przyspieszał, a potem zahamował tak gwałtownie, że ja nie mogłem zatrzymać się na czas i uderzyłem go w tył auta. Po prostu uważam, że nie było to konieczne - powiedział Sebastian Vettel.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE