Menu

Tylko trzy punkty karne dzielą Vettela od zawieszenia go na jeden wyścig

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel oprócz dziesięciosekundowego postoju w trakcie wyścigu otrzymał za swój manewr także trzy karne punkty.

Kierowca zespołu Ferrari uderzył w Lewisa Hamiltona, po tym jak Brytyjczyk zbyt mocno hamował za samochodem bezpieczeństwa, co doprowadziło do niewielkiego kontaktu między tą dwójką.

Za naruszenie Artykułu 27.4 Sportowych Regulacji Formuły 1, kierowca z numerem 5 otrzymał karę dziesięciosekundowego postoju oraz trzy punkty karne.

Vettel otrzymał dziewięć punktów karnych na przestrzeni 12 miesięcy. W Austrii kierowca będzie musiał wstrzymać się od pełnienia poważniejszego przewinienia, ponieważ od zawieszenia w rywalizacji na jeden wyścig dzielą go tylko trzy punkty. Dopiero na Silverstone Vettelowi zostaną wymazane dwa karne punktu po przedawnieniu ich dwunastomiesięcznego okresu.

Myślę, że było to dość jasne, że nie wjechałem w niego specjalnie. Nadal mam wobec niego szacunek i nie mam żadnego problemu. Jednak skoro ja zostałem ukarany, on również powinien otrzymać karę - skomentował po wyścigu Sebastian Vettel.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE