Menu

Verstappen zdenerwowany na zespół po problemach z samochodem

Max Verstappen

Holender wezwał zespół Red Bull Racing do rozwiązania nagminnie powtarzających się technicznych usterek, które uniemożliwiają mu osiągnięcie dobrego rezultatu w sezonie 2017.

Obiecujące piątkowe sesje treningowe dały nadzieję Maxowi Verstappenowi na walkę o trzecią pozycję startową do GP Azerbejdżanu. Tak się jednak nie stało za sprawą cięć silnika i problemów z synchronizacją biegów.

Nie zbyt dobrze jest być piątym. Oczywiście problem w trzecim treningu nie był idealny, aczkolwiek w Q2 miałem trochę kłopotów włączając limiter prędkości. Silnik wtedy trochę przycinał. W Q3 na moim ostatnim okrążeniu, byłem szybszy o 0,3 sekundy, lecz straciłem synchronizację biegów. Za sprawą tego traciłem na prostych mnóstwo czasu, co było bardzo bolesne - relacjonował Max Verstappen.

Musimy wznieść się ponad to, ponieważ to nie powinno się zdarzyć. Mnóstwo awarii. Jestem rozczarowany z piątej pozycji, powinienem być trzeci.

Renault wprowadziło kosmetyczne ulepszenia, które dotyczą głównie oprogramowania. Przyczyniły się one do zwiększenia mocy, co docenia Max Verstappen.

Można dostrzec, że jest tutaj nieco więcej koni mechanicznych. Jest to dobre, ale zawsze oczekujemy więcej! Definitywnie dokonaliśmy tutaj kroku naprzód - wyjaśnił kierowca zespołu Red Bull Racing.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE