Menu

Vettel wierzy w walkę z Mercedesem podczas wyścigu w Baku

Sebastian Vettel

Niemiec nie przejmuje sie ponad sekundową stratą do kierowców Mercedesa w sesji kwalifikacyjnej i uważa, że w niedzielę Ferrari może powalczyć o zwycięstwo w Grand Prix Azerbejdżanu.

Sebastian Vettel ma za sobą problematyczną sobotę. W wyniku awarii hydrauliki wymieniono w jego aucie jednostkę napędową na stary egzemplarz, którym rozpoczął sezon 2017. Sprawiło to, że Niemiec maksymalnie mógł sobie pozwolić jedynie na czwartą pozycję startową do GP Azerbejdżanu.

Wynik był OK, ale oczywiście nie jesteśmy całkowicie zadowoleni. Poranek nam w tym nie pomógł, jednak to nie jest żadna wymówka. Pokonujemy wystarczająco okrążeń. Ostatecznie to i tak, ja musiałem sam wykonać swoją pracę, lecz nie miałem tempa w trzecim sektorze. Mogło być odrobinę lepiej, ale trzecia pozycja to byłoby absolutne maksimum - powiedział Sebastian Vettel.

Myślę, że każdego zaskoczyło to, jak Mercedes się poprawił. Pomimo tego musimy pozostać ostrożni i nie wczytywać się w to za bardzo. Jeśli czujesz się na torze takim jak ten totalnie komfortowo w swoim aucie, łatwo możesz zyskać dość dużą przewagę.

W sezonie 2017 zdarzało się, że zdobywca pole position na hamowaniu do pierwszego zakrętu tracił prowadzenie w wyścigu. Na torze w Baku może być jednak to trudne. Powodem tego jest relatywnie niewielka odległość pierwszego pola startowego od wierzchołka pierwszego wirażu.

Jesteśmy trochę bardziej pewni, ponieważ znaleźliśmy większy potencjał, jeśli chodzi o samochód i nie martwię się za bardzo. Oczywiście nasza pozycja nie jest idealna, ale jutro czeka nas długi wyścig, a nasze tempo powinno być dobre.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE