Menu

Hamilton: To było jedno z najbardziej emocjonujących okrążeń w mojej karierze

Lewis Hamilton

Brytyjczyk przyznał, że podczas swojego okrążenia pomiarowego, które zapewniło mu zdobycie 66. w karierze pole position zdecydował się na najwyższe możliwe ryzyko.

Lewis Hamilton popełnił błąd na swoim pierwszym mierzonym okrążeniu podczas finałowego segmentu sesji kwalifikacyjnej i za sprawą tego znajdował się na drugim miejscu, za swoim kolegą z zespołu Valtterim Bottasem. Brytyjczyk uzyskał później rekord w pierwszym sektorze, lecz tego okrążenia ukończyć nie mógł, ponieważ wywieszono czerwoną flagę w wyniku rozbitego auta Daniela Ricciardo.

Dopiero w ostatnich minutach sesji kwalifikacyjnej Lewis Hamilton miał okazję do powalczenia o pole position. W pierwszym sektorze był on wolniejszy od Valtteriego Bottasa, ale nadrobił z nawiązką straty w drugiej sekcji toru i zdobył w ten sposób 66. w karierze pole positon.

Na pierwszym okrążeniu byłem szybki, lecz popełniłem błąd w ostatnim zakręcie. Była spora presja do tego, aby doprowadzić opony do właściwych temperatur, więc walczyłem o wszystko albo nic, ale na szczęście w trakcie okrążenia było lepiej i lepiej. Wreszcie zobaczyłem przed sobą Valtteriego. Wyjechałem z ostatniego zakrętu i błagałem, żeby wystarczyło. Jestem niezwykle podekscytowany - relacjonował Lewis Hamilton.

Brytyjczyk znajduje się na samodzielnej pozycji wicelidera klasyfikacji zdobywców pole position. Do prowadzącego w tym zestawieniu Michaela Schumachera brakuje mu zaledwie dwóch tryumfów w kwalifikacjach.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE