Menu

George Russell weźmie udział w testach na Hungaroringu z zespołem Mercedes

George Russell / ART Grand Prix

George Russell weźmie udział w testach z zespołem Mercedes na torze Hungaroring.

Młody Brytyjczyk dołączył do programu juniorskiego Mercedesa na sezon 2017 i na Węgrzech otrzyma możliwość poprowadzenia W08. Testy na Hungaroringu odbędą się 1-2 sierpnia.

Wykonałem więcej wirtualnych okrążeń tym samochodem niż ktokolwiek inny, dlatego poprowadzenie go w rzeczywistości będzie czymś niesamowitym - powiedział Russell.

Moim priorytetem będzie wykonanie dobre pracy dla zespołu, odhaczenie poszczególnych rzeczy programu inżynierów aby mieć pewność, że wydobyliśmy wszystko z samochodu podczas tych dwóch dni.

Russell rok temu rywalizował w serii FIA F3, gdzie zajął trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. W tym roku zadebiutował w serii GP3 (z zespołem ART).

Z Mercedesem związany jest od 2014 roku, kiedy odbył pierwsze testy dla zespołu w F3. Rok później został etatowym reprezentantem Mercedesa w tej serii. W 2016 rywalizował dla Hitech, którzy dysponowali silnikami Mercedesa.

W 2016 roku Russell wykonał wiele testów w symulatorze, a po koniec roku otrzymał możliwość zostania młodym kierowcą Mercedesa F1.

Image © Zak Mauger/GP3 Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE