Menu

Cyril Abiteboul: Robert Kubica nie weźmie udziału w piątkowym treningu we Włoszech

Robert Kubica

Robert Kubica wystąpi w piątkowym treningu podczas GP Włoch, zastępując Jolyona Palmera? Takie informacje pojawiły się dzisiaj na jednej z irlandzkich stron, a o sprawę został zapytany sam szef Renault, Cyril Abiteboul.

Na konferencji prasowej w Azerbejdżanie zapytano go czy wspomniane doniesienia są prawdziwe, lecz Abiteboul definitywnie im zaprzeczył.

Absolutnie nie. Nie wiem skąd ta informacja pochodzi, ale mogę od razu temu zaprzeczyć.

Polski kierowca odbył niedawno test wraz z zespołem Renault i zasiadł za kierownicą samochodu F1, jednak została potwierdzona także wiadomość o jego kolejnych jazdach, lecz tym razem na Festiwalu w Goodwood.

Robert jest częścią rodziny zespołu Enstone, bardzo bliską i bardzo lojalną. Zaimponował ludziom, którzy są w tym sporcie od dłuższego czasu.

Pojawiła się możliwość aby zaoferować Robertowi testy i to zrobiliśmy. Przeszedł przez program aby spróbować i zrozumieć co jest w stanie zrobić. Próbował już wiele samochodów, takich jak Formuła E, GP2, GP3, LMP2.

Pracuje nad tym, co może zrobić wraz z jego programem rehabilitacyjnym. Zobaczymy, nie ma w tym planie na razie F1, poza wydarzenia marketingowego w Goodwood.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE