Menu

Verstappen pomimo wypadku najszybszy również w drugim treningu przed GP Azerbejdżanu

Max Verstappen

Max Verstappen potwierdził dobrą dyspozycję na torze w Baku podczas drugiej sesji treningowej, lecz w ostatnich sekundach rozbił swoje auto. Valtteri Bottas uplasował się na drugiej pozycji, a Daniel Ricciardo był trzeci.

Popołudniową porą w Baku, od samego początku sesji treningowej kierowcy wykonywali swoją pracę. Znaczna większość z nich korzystała z ogumienia miękkiego. Wysokim tempem odznaczali się reprezentanci zespołu Red Bull Racing, a w szczególności Max Verstappen.

Po pierwszych trzydziestu minutach drugiej sesji treningowej Valtteri Bottas jako pierwszy z kierowców wyjechał na tor na oponach supermiękkich. Towarzyszył mu między innymi Daniil Kvyat, a po kilku minutach reszta zawodników opuściła swoje garaże z kompletem ogumienia supermiękkiego.

Od samego początku kierowcy mieli problemy ze znalezieniem przyczepności na torze w Baku. Daniil Kvyat również oczywiście szukał limitów i stracił kontrolę nad swoim autem, ocierając się o bariery w czternastym zakręcie. Rosjanin zostawał kilka części swojego samochodu. W wyniku tego na torze przez kilka minut obowiązywała wirtualna neutralizacja, podczas której porządkowi zebrali z asfaltu kompozyty z włókna węglowego.

Kolejną ofiarą ciasnych zakrętów 8 i 9 był Jolyon Palmer. Brytyjczyk nie zmieścił się w tej ciasnej sekwencji zakrętów i uderzył w barierę. W związku z tym na torze wywieszono czerwoną flagę, która polecała kierowcom natychmiastowy zjazd do alei serwisowej.

Trzydzieści pięć minut przed końcem, sesja została wznowiona, a kierowcy zajęli się sprawdzaniem tempa wyścigowego, z większą ilością paliwa. Nadzieję na wykonanie tego programu miał także Fernando Alonso, lecz awaria silnika Hondy je przerwała. Hiszpan musiał zatrzymać się w trzecim sektorze i zakończyć udział w treningu.

Max Verstappen i Valtteri Bottas notowali podobne czasy okrążeń na oponach supermiękkich z większą ilością paliwa. Nieco wolniejszy od tego duetu był Sebastian Vettel, który uzyskiwał rezultaty poniżej 1 minuty i 47 sekund.

Max Verstappen w najgorszy możliwy sposób zakończył udział w drugiej sesji treningowej. Młody Holender uderzył w barierę ulokowaną obok pierwszego zakrętu.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE