Menu

Max Verstappen najszybszy w pierwszym treningu przed GP Azerbejdżanu

Max Verstappen

Obaj kierowcy zespołu Red Bull Racing zajęli dwie pierwsze pozycje podczas pierwszej sesji treningowej przed GP Azerbejdżanu. Trzecie miejsce zajął Sebastian Vettel.

Pierwsze minuty na torze w Baku kierowcy wykorzystali na wykonanie standardowych okrążeń instalacyjnych, których celem było sprawdzenie, czy samochód zachowuje się właściwie oraz wstępne zapoznanie się ze stanem obiektu.

Jako pierwszy czas okrążenia pomiarowego zanotował Romain Grosjean - 1:52,952. Oczywiście nie był on zbyt konkurencyjny i wraz z upływem czasu został on znacząco poprawiony. Francuz wraz ze swoim kolegą z zespołu Haas - Kevinem Magnussenem pokonywał kolejne "kółka" po torze ulicznym w Baku.

Po trzydziestu minutach pierwszej sesji treningowej czasami okrążeń legitymowali się niemal wszyscy kierowcy. Zawodnicy szukali przyczepności na śliskim asfalcie. Nie brakowało piruetów i uślizgów tylnej osi. Za sprawą tego dość często wywieszane były żółte flagi.

Lewis Hamilton zanotował czas 1:45,497 na pięćdziesiąt minut przed końcem treningu. Brytyjczyk w sposób zdecydowany poprawił dotychczasowe rezultaty i z przewagą niemal 0,7 sekundy nad wynikiem Sergio Pereza zameldował się na pierwszym miejscu.

W połowie sesji treningowej cała dwudziestka kierowców zjechała do alei serwisowej, aby zwrócić firmie Pirelli komplet opon, z którego dotychczas korzystała. Do tego czasu Czołowe pozycje w tabeli z wynikami należały do Lewisa Hamiltona, Sergio Pereza, Maxa Verstappena, Felipe Massy i Estebana Ocona. Reprezentanci Toro Rosso jako jedyni nie pokonali wówczas pomiarowego okrążenia.

Na drugą połowę sesji treningowej duet Mercedesa i Max Verstappen wybrał opony supermiękkie. Serię rekordowych czasów okrążeń notował Holender, a zarówno Lewis Hamilton jak i Valtteri Bottas nie byli w stanie mu zagrozić.

Sergio Perez na dwadzieścia minut przed końcem pierwszej sesji treningowej rozbił swój samochód w ciasnej sekwencji zakrętów 8 i 9. Tym samym Meksykanin spowodował wywieszenie czerwonej flagi i przerwanie pracy kierowców na torze.

Sześć minut przed końcem, sesja treningowa została wznowiona. Wielu kierowców skorzystała z możliwości wyjazdu na tor, lecz wyniki nie uległy zbyt dużej zmianie.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE