Menu

Zespół Force India wkrótce zmieni nazwę?

Sergio Perez

Właściciel ekipy z Silverstone Vijay Mallya przyznał, że zastanawia się nad zmianą nazwy swojego zespołu, aby nabrał on międzynarodowego klimatu i przy okazji przyciągnął nowych sponsorów.

Hinduski biznesmen kupił zespół, który w przeszłości startował w Formule 1 pod szyldem Jordan, Midland, Spyker. Od 2008 roku jego nazwa to Force India.

W przeciągu lat ekipa ta awansowała z końca do środka stawki, a w bieżącym sezonie można ją uznać za pewną czwartą siłę w stawce, która przy odrobinie szczęścia jest w stanie sprawić realne zagrożenie zespołowi Red Bull Racing.

Istnieje coraz większe poczucie, że od momentu, gdy poprawiliśmy osiągi zespołu i przyciągamy więcej międzynarodowych sponsorów, a mniej indyjskich, powinniśmy zmienić nazwę, aby dać ekipie bardziej globalnego klimatu. Są ludzie, który sądzą, że nasz obecny szyld, czyli Force India jest zbyt ograniczający psychologicznie - powiedział Vijay Mallya.

Rozważam wspólnie z innymi udziałowcami, jakie kroki należy podjąć, ale jest to ważna decyzja i nie zostanie ona podjęta w pośpiechu. Co istotniejsze musimy wziąć pod uwagę fakt w jaki sposób F1 rozwija się pod rządami Liberty. Jeśli będą dążyli do wprowadzenia modelu franczyzowego z NFL, to wówczas nazwa stanie się jeszcze ważniejsza.Obecny system jednak może nadal funkcjonować. To wszystko należy przedyskutować.

Właściciel ekipy z Silverstone przyznał, że zespół otrzymał ofertę sponsorską, której jedym z warunków jest zmiana nazwy.

Image © Sahara Force India Formula One Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE